Mezoterapia mikroigłowa - wywiad z Ekspertem
Mezoterapia mikroigłowa
Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dot. mezoterapii mikroigłowej. Odpowiedzi udziela Mgr Karolina Kita - kosmetolog, chemik, biotechnolog kosmetologiczny.
1. Czym charakteryzuje się zabieg mezoterapii mikroigłowej?
Mezoterapia mikroigłowa polega na kontrolowanym oraz odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic zabiegowych. W wyniku czego powstaje szereg mikrouszkodzeń, które stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych.
2. Czym różni się mezoterapia mikroigłowa od mezoterapii igłowej?
Mezoterapię mikroigłową wykonuje się przy użyciu urządzenia wyposażonego w wieloigłowy kartridż. Mikronakłucia wykonane są dzięki umieszczonym w urządzeniu jednorazowym mikroigiełkom, wnikającym na głębokość od 0,25 mm do 2,5 mm, umożliwiając wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry właściwej. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzania do skóry substancji aktywnych, w celu jej nawilżenia oraz odżywienia za pomocą igły i strzykawki.
3. Jak długo trwa zabieg?
W zależności od obszaru zabiegowego nakłuwanie trwa do kilkunastu minut, natomiast czas trwania wizyty to około 1 godzina.
4. Czy konieczne jest zastosowanie znieczulenia?
Zabieg nie wymaga specjalnego znieczulenia, jeśli jednak zachodzi taka potrzeba istnieje możliwość znieczulenia w kremie lub maści.
5. Czy można stosować makijaż po zabiegu?
Makijaż można nałożyć już w kolejnym dniu po zabiegu.
6. Jak długi jest okres rekonwalescencji?
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie oraz delikatny obrzęk. Natomiast czas regeneracji jest krótki, podrażnienie może utrzymywać się 2 - 3 dni.
7. Jak często wykonywać zabieg?
Ilość zabiegów dobieramy indywidualnie dla każdego pacjenta biorąc pod uwagę kondycję skóry oraz oczekiwany rezultat. Najczęściej zalecamy wykonanie 4 do 6 zabiegów w odstępach do miesiąca czasu lub 10-14 dni w przypadku skóry głowy.
8. Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?
- spłycenie zmarszczek
- redukcja przebarwień
- redukcja blizn, rozstępów
- wyrównanie struktury skóry
- wyrównanie kolorytu skóry
- zwężenie rozszerzonych porów
- poprawa kondycji skóry głowy i włosów
- ujędrnianie ciała (np. okolica kolan)
9. Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu?
- ciąża i okres laktacji,
- widoczne stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym,
- infekcje grzybicze, bakteryjne oraz wirusowe skóry,
- alergie na składniki aplikowanego preparatu,
- zmniejszenie krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
- skłonność do powstawania bliznowców,
- choroby nowotworowe,
- choroby autoimmunologiczne
10. Czy zabieg jest bolesny?
Zabieg mezoterapii mikroigłowej nie należy do grupy zabiegów bolesnych. W miejscach gdzie tkanka tłuszczowa jest grubsza, ból nie jest odczuwalny. Natomiast w okolicach oczu, ust oraz czoła gdzie skóra jest cieńsza możliwe jest uczucie dyskomfortu. Dodatkowo można zastosować krem znieczulający.
Mgr Karolina Kita
Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Opolskiego. Dyplomowany chemik oraz biotechnolog kosmetologiczny. Pasjonatka kosmetologii, medycyny estetycznej oraz zdrowego stylu życia. Swoja wiedzę poszerzała uczestnicząc w szkoleniach i targach naukowych. Do każdego pacjenta podchodzi w sposób indywidualny. Cechuje ją empatia oraz pełne zaangażowanie w prace z pacjentem. Specjalizuje się w zabiegach na twarz i ciało.