Mezoterapia mikroigłowa - wywiad z Ekspertem

Mezoterapia mikroigłowa - wywiad z Ekspertem

17.11.2020 Blog

Mezoterapia mikroigłowa

Sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dot. mezoterapii mikroigłowej. Odpowiedzi udziela Mgr Karolina Kita - kosmetolog, chemik, biotechnolog kosmetologiczny.

 

1. Czym charakteryzuje się zabieg mezoterapii mikroigłowej?

Mezoterapia mikroigłowa polega na kontrolowanym oraz odpowiednio głębokim nakłuwaniu wybranych okolic zabiegowych. W wyniku czego powstaje szereg mikrouszkodzeń, które stymulują fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych.

 

2. Czym różni się mezoterapia mikroigłowa od mezoterapii igłowej?

Mezoterapię mikroigłową wykonuje się przy użyciu urządzenia wyposażonego w wieloigłowy kartridż. Mikronakłucia wykonane są dzięki umieszczonym w urządzeniu jednorazowym mikroigiełkom, wnikającym na głębokość od 0,25 mm do 2,5 mm, umożliwiając wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry właściwej. Mezoterapia igłowa polega na wprowadzania do skóry substancji aktywnych, w celu jej nawilżenia oraz odżywienia za pomocą igły i strzykawki.

 

3. Jak długo trwa zabieg?

W zależności od obszaru zabiegowego nakłuwanie trwa do kilkunastu minut, natomiast czas trwania wizyty to około 1 godzina.

 

4. Czy konieczne jest zastosowanie znieczulenia?

Zabieg nie wymaga specjalnego znieczulenia, jeśli jednak zachodzi taka potrzeba istnieje możliwość znieczulenia w kremie lub maści.

 

5. Czy można stosować makijaż po zabiegu?

Makijaż można nałożyć już w kolejnym dniu po zabiegu.

 

6. Jak długi jest okres rekonwalescencji?

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie oraz delikatny obrzęk. Natomiast czas regeneracji jest krótki, podrażnienie może utrzymywać się 2 - 3 dni.

 

7. Jak często wykonywać zabieg?

Ilość zabiegów dobieramy indywidualnie dla każdego pacjenta biorąc pod uwagę kondycję skóry oraz oczekiwany rezultat. Najczęściej zalecamy wykonanie 4 do 6 zabiegów w odstępach do miesiąca czasu lub 10-14 dni w przypadku skóry głowy.

 

8. Jakich efektów można spodziewać się po zabiegu?

 • spłycenie zmarszczek
 • redukcja przebarwień
 • redukcja blizn, rozstępów
 • wyrównanie struktury skóry
 • wyrównanie kolorytu skóry
 • zwężenie rozszerzonych porów
 • poprawa kondycji skóry głowy i włosów
 • ujędrnianie ciała (np. okolica kolan)

9. Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu?

 • ciąża i okres laktacji,
 • widoczne stany zapalne skóry w obszarze zabiegowym,
 • infekcje grzybicze, bakteryjne oraz wirusowe skóry,
 • alergie na składniki aplikowanego preparatu,
 • zmniejszenie krzepliwości krwi oraz przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
 • skłonność do powstawania bliznowców,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne

10. Czy zabieg jest bolesny?

Zabieg mezoterapii mikroigłowej nie należy do grupy zabiegów bolesnych. W miejscach gdzie tkanka tłuszczowa jest grubsza, ból nie jest odczuwalny. Natomiast w okolicach oczu, ust oraz czoła gdzie skóra jest cieńsza możliwe jest uczucie dyskomfortu. Dodatkowo można zastosować krem znieczulający.

 

Karolina Kita
Zapraszamy na mezoterapię mikroigłową w BM Quality Med w Gliwicach

 

Mgr Karolina Kita

Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego oraz Opolskiego. Dyplomowany chemik oraz biotechnolog kosmetologiczny. Pasjonatka kosmetologii, medycyny estetycznej oraz zdrowego stylu życia. Swoja wiedzę poszerzała uczestnicząc w szkoleniach i targach naukowych. Do każdego pacjenta podchodzi w sposób indywidualny. Cechuje ją empatia oraz pełne zaangażowanie w prace z pacjentem. Specjalizuje się w zabiegach na twarz i ciało.

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności