Ortopedia i traumatologia narządu ruchu

Ortopedia i traumatologia narządu ruchu to jedna z podstawowych specjalności lekarskich. Skupia się na diagnostyce i leczeniu operacyjnym i zachowawczym schorzeń, wad wrodzonych i nabytych, zapaleń, zakażeń, nowotworów oraz uszkodzeń i zmian pourazowych narządu ruchu: szkieletu (z wyjątkiem kości czaszki), układu więzadłowo-stawowego oraz mięśni, nerwów i naczyń.

 

W Centrum Medycznym BM Quality Med udzielamy konsultacji w zakresie:

  • ortopedii i traumatologii dorosłych - zapewniamy kompleksowo diagnostykę, leczenie oraz rehabilitację.
  • kinesiotapingu (plastrowanie dynamiczne) - metoda terapeutyczna, która ma na celu zapobieganie występowaniu kontuzji i przeciążeń. Dzięki aplikacji nierozciągliwej lub elastycznej taśmy następuje uregulowanie napięcia mięśniowego.
  • medycyny manualnej wg standardów IFOMT - specjalizujemy się w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń funkcjonalnych układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego zgodnie z wytycznymi Międzynarodowej Federacji Terapeutów Ortopedycznych i Manualnych. Oferujemy zabiegi terapii manualnej z wykorzystaniem pasywnych technik mobilizacji, jaki aktywnych ćwiczeń (wzmacniających i stabilizujących) wykonywanych przez pacjenta.

 

Ortopeda w Gliwicach

W naszym gabinecie ortopedycznym zapewnimy kompleksową opiekę z zakresu ortopedii i traumatologii dzieci i młodzieży. Nasi pacjenci mogą skorzystać z konsultacji ortopedycznych oraz kwalifikacji do leczenia operacyjnego narządu ruchu lub leczenia sanatoryjnego. Doświadczeni i wysoko wykwalifikowani ortopedzi zadbają o kompleksową opiekę nawet zaawansowanych przypadków. Zajmujemy się m.in. następującymi chorobami i urazami:

  • urazy kończyn górnych i dolnych (złamania, zwichnięcia, skręcenia),
  • urazy kręgosłupa i wady postawy,
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych,
  • zabiegi pozaustrojową falą uderzeniową (ESWT) - ostrogi piętowe, ból pourazowy kończyn, ścięgno Achillesa, bolesność barku i nadgarstka, zapalenie więzadła rzepki, łokieć tenisisty
  • leczenie zachowawcze, rehabilitacyjne u pacjentów pooperacyjnych,
  • leczenie urazów sportowych,
  • leczenie złamań w wieku starszym.

 

 

 

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności