Stomatologia zachowawcza

Zajmuje się zapobieganiem oraz leczeniem skutków najbardziej rozpowszechnionej choroby zębów, jaką jest próchnica. Próchnica to problem ludzi w każdym wieku. Nie leczona może prowadzić do utraty zęba, a nawet do powstawania problemów zdrowotnych, takich jak choroby serca, nerek i oczu. Jej przyczyną są między innymi nieprawidłowa dieta, brak odpowiedniej higieny jamy ustnej, co w efekcie prowadzi do działania szkodliwych bakterii w jamie ustnej, które niszczą szkliwo i powodują powstanie zmian próchniczych. 

 

Dlaczego warto leczyć próchnicę?

Zniszczona struktura zęba nie regeneruje się, jednak leczenie może powstrzymać postępującą próchnicę. Celem leczenia jest zachowanie zęba i zapobieganie powikłaniom. Wypełnianie zębów polega na usunięciu uszkodzonych tkanek zęba i umieszczenie w ich miejsce materiału przeznaczonego do odbudowy zębów.

 

Stomatologia zachowawcza w Gliwicach
Stomatologia zachowawcza - wywiad z lekarzem

 

W przypadkach bardzo zaawansowanego procesu próchnicowego dochodzi do zakażenia tkanek miękkich znajdujących się w zębie. Wówczas zachodzi konieczność leczenia kanałowego w związku z rozwijającym się zapaleniem miazgi zęba. Całkowite zaniedbanie leczenia próchnicy może doprowadzić do rozwinięcia się zgorzeli (stanu gnilnego rozkładu miazgi zęba) bądź całkowitej destrukcji tkanek korony zęba, co skutkuje koniecznością jego usunięcia bądź leczenia protetycznego.

 

Stosowane przez nas nowoczesne metody,  i materiały pozwalają naszym pacjentom szybko odzyskać piękny i naturalny uśmiech.

 

Po skutecznym leczeniu w gabinecie stomatologicznym należy pamiętać o dalszej profilaktyce, która pozwoli na zachowanie zdrowego uzębienia.

 

Warto zwrócić uwagę na:

  • dokładne i częste szczotkowanie zębów
  • zastosowanie nici dentystycznych
  • użycie płynu do płukania jamy ustnej - skutecznie zabija bakterie
  • regularne wizyty kontrolne w gabinecie stomatologicznym

 

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności