Ortodoncja w Centrum medycznym BM Quality Med

Ortodoncja w naszym Centrum nie ogranicza się tylko do aparatów ortodontycznych stałych, tak samo jak nie dotyczy tylko i wyłącznie dzieci. Współczesna ortodoncja pozwala na pozytywne wyniki leczenia pacjentów w każdym wieku. W Centrum Medycznym BM Quality Med nasi Pacjenci mogli skorzystać z leczenia ortodontycznego zgodnie z najwyższymi standardami medycznymi.

Kompleksowa diagnostyka i leczenie

Aby zapewnić możliwie najlepsze efekty leczenia, dokładamy wszelkich starań, aby prawidłowo zdiagnozować wadę zgryzu oraz zaplanować leczenie, uwzględniając indywidualne preferencje Pacjenta. Odpowiednie przygotowanie pacjenta, które wiąże się z rentgenodiagnostyką, przemyślany plan leczenia i ścisłe stosowanie się do zaleceń ortodonty może dać już w krótkim czasie pozytywne efekty. Postępy leczenia dokumentujemy modelami orientacyjnymi, które dają nam podgląd łuków zębowych na poszczególnym etapie leczenia.

 

Etapy leczenia

W naszym Centrum zapewniamy Państwu kompleksową diagnostykę oraz leczenie ortodontyczne:

  • diagnostyka i konsultacje ortodontyczne - diagnozujemy stan uzębienia, wykonujemy zdjęcia RTG, przestrzenne oraz zdjęcia cyfrowe aby uzyskać dokładny obraz wady zgryzu. Udzielamy konsultacji i rekomendujemy, w jakim kierunku należy prowadzić leczenie.
  • założenie aparatu ortodontycznego - zależnie od zdiagnozowanej wady zgryzu możemy zarekomendować aparat stały lub zdejmowany. Dobieramy taki aparat, który będzie powodował jak najmniejszy dyskomfort Pacjenta, a także będzie zgodny z jego oczekiwaniami estetycznymi.
  • kontrole przebiegu leczenia oraz zdjęcie aparatu - stała regulacja aparatu pozwala na uzyskanie pożądanego przemieszczenia zębów, a także na utrwalenie tego efektu.

Prowadzący ortodonta dba, aby każdorazowo Pacjent był poinformowany o przebiegu leczenia oraz o możliwych kierunkach leczenia. Dzięki temu zostawiamy Państwu możliwość wyboru formy leczenia, zgodnie ze własnymi oczekiwaniami.

 

 

 

 

Leczenie ortodontyczne w gliwickim centrum BM Quality Med

 

 

Rodzaje aparatów ortodontycznych

W naszym gliwickim gabinecie ortodonci stosują różne metody leczenia dobrane indywidualnie do wady zgryzu. Oferujemy szeroki wybór aparatów ortodontycznych, tak aby idealnie dostosować aparat do wady zgryzu Pacjenta. Stosujemy m.in.

  • aparaty stałe,
  • aparaty ruchome,
  • aparaty lingwalne (tzw. incognito),
  • Trainery,
  • szyny retencyjne, wykonane z przeźroczystego materiału pomagające utrzymać efekty leczenia.

Wizyta w gabinecie ortodonty

Zapraszamy do naszego Gabinetu Ortodontycznego wszystkich, którzy chcą cieszyć się pięknym uśmiechem. Leczenie ortodontyczne jest bardzo ważne z punktu widzenia zapewnienia prawidłowych funkcji przeżuwania oraz wymowy. Wada zgryzu może prowadzić do nadmiernego ścierania powierzchni zębów, co w konsekwencji osłabia szkliwo. Nieprawidłowe rozmieszczenie zębów powoduje problemy z ich dokładnym czyszczeniem. Warto pamiętać, że problem z wadą zgryzu nie rozwiąż się sam. Wraz z wiekiem problemy mogą się nasilać. Dlatego nie warto odkładać wizyty u ortodonty na późnej. Profesjonalny zespół ekspertów dba o to, aby na każdym etapie leczenia, nasi Pacjenci mogli skorzystać z konsultacji medycznych oraz fachowej opieki.

 

 

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności