Usuwanie owłosienia

Epilacja czyli stałe usuwanie owłosienia, działa na zasadzie selektywnej fototermolizy. Proces polega na zamianie wiązki świetlnej w energię termiczną, po kontakcie z chromoforem docelowym w postaci melaniny czyli barwnika znajdującego się w łodydze włosa. Energia docierająca do brodawki włosa niszczy go razem z komórkami macierzystymi, dzięki czemu włos nie ma możliwości odrosnąć. Ze względu na fazy wzrostu włosa zabiegi należy wykonywać w serii od kilku zabiegów dla osiągnięcia pożądanego rezultatu.

 

Ilość zabiegów jest zależna od wielu czynników m.in. grubości czy koloru włosa i skóry (czym grubszy i ciemniejszy włos tym łatwiejszy do usunięcia) oraz poprzednich metod usuwania owłosienia. Kluczowe znaczenie mają również czynniki hormonalne, które mogą wpływać na pojawianie się nowych włosów w trakcie i/lub po kuracji.

 

Terapeuta zaleci indywidualnie dobrany dla Państwa cykl zabiegowy, ze wskazaniem odpowiedniej częstotliwości między poszczególnymi zabiegami. Przed rozpoczęciem kuracji (24-48h) należy zgolić włosy.

 

Seria zabiegowa to średnio 6-10 zabiegów, w odstępach 4-8 tygodni.

 

 

Potrzebujesz pomocy? Chętnie doradzimy

Zadzwoń do nas+48 32 231 09 08    lub    napisz do nas

 

 

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności