Leczenie zębów w narkozie u dorosłych

W celu zapewnienia większego komfortu Naszym pacjentom wprowadziliśmy możliwość leczenia zębów w narkozie tzw. sedoanalgezji.

 

Sedoanalgezja to rodzaj bezpiecznej narkozy, w którą wprowadza pacjenta lekarz anestezjolog. Polega ona na farmakologicznym długotrwałym uspokojeniu pacjenta z ograniczeniem jego świadomości. Pacjent poddany sedoanalgezji jest w stanie ogólnego rozluźnienia, pozbawiony lęku i bólu oraz jest w stanie samodzielnie oddychać i reagować na polecenia lekarza. Zazwyczaj po zabiegu pacjent nie pamięta jego przebiegu, dzięki czemu pozbawiony jest nieprzyjemnych i stresujących doświadczeń związanych z zabiegiem.

 

Zabieg stomatologiczny pod narkozą
Zabieg stomatologiczny w narkozie w Centrum Medycznym BM Quality Med

 

Zabiegi polecane są w znieczuleniu ogólnym:

  • Zabiegi implantologiczne
  • Regeneracje kostne (augmentacje)
  • Usuwanie zębów
  • Chirurgiczne usuwanie ósemek
  • Leczenie zachowawcze zębów

Przygotowanie do sedoanalgezji obejmuje wykonanie podstawowych badań krwi, EKG oraz skontaktowanie się z anestezjologiem w celu przeprowadzenia wywiadu przedzabiegowego. 

 

 

Przydatne dokumenty:

 

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności