Violetta Rosiek

Dr hab n. med.

Violetta Rosiek

Specjalista chorób wewnętrznych i endokrynologii

Pracuje w Klinice Endokrynologii  oraz w Oddziale Endokrynologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. Prof. Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W latach 2008-2010 pracowała na stanowisku wykładowcy w Katedrze i Zakładzie Fizjologii w Zabrzu-Rokitnicy Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W ramach doskonalenia zawodowego osiągnęła następujące specjalizacje:

  • w 2000 r. uzyskała tytuł lekarza chorób płuc,
  • w 2004 r. tytuł specjalisty w zakresie chorób wewnętrznych z wynikiem bardzo dobrym,
  • w 2009 r. tytuł specjalisty w zakresie endokrynologii z wynikiem bardzo dobrym,
  • ponadto w 2009 r. obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską pt.: Powikłania akromegalii ze szczególnym uwzględnieniem zmian w jelicie grubym.

Od 2006 r. dr n. med. Violetta Rosiek jest członkiem zespołu Redakcji 'Endokrynologii Polskiej' oraz była członkiem Komitetu Organizacyjnego II, III, IV, V Konferencji Naukowej poświęconych nowotworom neuroendokrynnym przewodu pokarmowego i płuc.

Kilkukrotnie była wykładowcą podczas krajowych konferencji Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego jak również podczas konferencji poświęconych guzom neuroendokrynnym  przewodu pokarmowego i płuc.

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności