Rafał Ulczok

Dr n. med

Rafał Ulczok

Specjalista chirurg, onkolog

Zatrudniony od 2008 w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Rekonstrukcyjnej Centrum Onkologii -     Instytucie w Gliwicach,

w 2015 uzyskał tytuł specjalisty z zakresu chirurgii ogólnej, członek wielodyscyplinarnych zespołów: Rekonstrukcyjnego, Transplantacji Twarzy, Breast Unit przy Centrum Onkologii - Instytucie w Gliwicach, członek Sekcji Chirurgii Rekonstrukcyjnej przy Towarzystwie Chirurgów Polskich,  współtwórca i członek zarządu Fundacji 'Przeszczep Twarzy' na Rzecz Rozwoju Chirurgii Rekonstrukcyjnej.

 

Rafał Ulczok jest współautorem 17 publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych, oraz autorem ponad 80 doniesień zjazdowych na polskich i zagranicznych konferencjach naukowych. W 2009 roku został nagrodzony Best Poster Award na 58 Międzynarodowym kongresie Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej i Sercowej. W 2014 i 2017 otrzymał nagrodę zespołową Best Case na międzynarodowym zjeździe American Society of Reconstructive and Microvascular Surgery za najlepszy na świecie zabieg rekonstrukcyjny (pierwszy na świecie przeszczep twarzy wykonany ze wskazań życiowych oraz pierwszy na świecie rozległy przeszczep narządów szyi). W 2014 został odznaczony przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi za wybitne zasługi na rzecz rozwoju transplantologii i medycyny rekonstrukcyjnej w Polsce. W 2015 uhonorowany najwyższym odznaczeniem Śląskie Izby Lekarskiej - Wawrzynem Lekarskim.Odbył staże zagraniczne z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej piersi: 

  • 11.2014 Helios Klinikum Bad Saarow
  • 01.2017 Sana Kliniken Düsseldorf

Uczestnik wielu polskich i zagranicznych zjazdów, sympozjów i kongresów z zakresu chirurgii onkologicznej, plastycznej i rekonstrukcyjnej w tym również jako wykładowca.

 

Konsultacje specjalistyczne obejmują:

  • porady z zakresu chirurgii onkologicznej i rekonstrukcyjnej
  • diagnostykę i leczenia nowotworów skóry, gruczołu piersiowego, tarczycy, węzłów chłonnych
  • zabiegi z zakresu chirurgii skóry (usuwanie znamion, guzów i innych zmian skórnych z zastosowaniem technik plastycznych)

 

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności