Marek Kudła

Prof. dr hab. n. med.

Marek Kudła

Specjalista ginekologii i położnictwa

Absolwent Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach jak również Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W roku 2001 obronił pracę doktorską a w 2011 uzyskał tytuł doktora habilitowanego. Aktualnie pracuje jako ginekolog w Gliwicach i w Katowicach.

W roku 2000 ukończył podyplomowe studia MBA w Akademii Ekonomicznej w Katowicach i Bristolu. W trakcie kariery zawodowej pracował w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń w Zabrzu jako kierownik Pracowni Dopplerowskich Przepływów Naczyniowych, w Klinice Położnictwai Rozrodczości ŚAM i równolegle jako kierownik Zabrzańskiej Szkoły Rodzenia, następnie jako kierownik Miejskiej Przychodni Diagnostyki Ultradźwiękowej w Ginekologii i Położnictwie.

 

W roku 1996 r przeniósł się do Katedry i Kliniki Ginekologii i Położnictwa ŚAM w Katowicach. Oprócz pracy lekarza jako pracownik Uniwersytetu prowadzi zajęcia ze studentami polskimi jak również anglojęzycznymi. Uczestniczy w szkoleniach lekarzy i położnych. Jest opiekunem Studenckiego Koła Naukowego. Do swoich najciekawszych osiągnięć dydaktycznych zalicza wykłady, z których pierwszy wygłosił w Harvard University School of Medicine a drugi w Zipf w Austrii na zaproszenie kadrydziału oprogramowania i rozwoju General Electric Medical tworzących najnowocześniejsze oprogramowania ultrasonograficzne na świecie.

 

Jego główne kierunki badań obejmują wykorzystanie najnowszych metod ultrasonografii trój-i czterowymiarowej w diagnostyce raka jajnika i wykrywaniu wad płodu. Badania realizuje nanajlepszym światowym sprzęcie w oparciu o współpracę z ośrodkami zagranicznymi. Publikuje w najbardziej prestiżowych światowych czasopismach medycznych.

 

Jest recenzentem czasopism:'American Journal of Obstetrics & Gynecology' oraz 'Ultrasound in Obstetrics and Gynecology'. W trakcie rozwoju naukowego odbył szereg staży zagranicznych (łącznie prawie 4 lata aktywnego życia zawodowego) z których najważniejsze to:

  • Finlandia - Turku City Health Center, Turku
  • Wielka Brytania - Royal Postgraduate Medical School, University of London
  • USA - Tufts University, St. Elizabeth’s Medical Center of Boston
  • Szwecja - Malmo University Hospital MAS
  • USA - Harvard Medical School, Children’s Hospital, Department of Cardiology, Boston
  • USA - Tufts University, New England Medical Center, Boston
  • USA - Harvard Medical School, Beth Israel Deaconess Medical Center, Boston
  • USA - New York University School of Medicine, Nowy Jork
  • Hiszpania - Navarra University School of Medicine, Pampeluna
  • Belgia - Leuven University Hospital

 

Oprócz aktywności zagranicznych współpracuje i pogłębia swoje umiejętności w najlepszych polskich ośrodkach klinicznych. Bierze aktywny udział w zjazdach naukowych Międzynarodowego Towarzystwa Ultrasonografii w Ginekologii i Położnictwie jak również Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego i Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego.

 

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności