Joanna Głogowska-Szeląg

Doc. dr hab. n. med.

Joanna Głogowska-Szeląg

Specjalista chorób wewnętrznych, reumatologii, balneologii i medycyny fizykalnej

Doc. dr hab. n.med. Joanna Głogowska-Szeląg jest absolwentką Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej. Już w trakcie studiów aktywnie działała w Kole Naukowym Studenckiego Towarzystwa Naukowego, była członkiem Zarządu STN i współorganizowała  sesje STN Śląskiej Akademii Medycznej oraz wyjazdowe obozy naukowe STN. Rezultatem tych doświadczeń były wyróżniane, pierwsze doniesienia naukowe prezentowane na dorocznych uczelnianych, krajowych i zagranicznych sesjach naukowych STN.

 

Po uzyskaniu dyplomu rozpoczęła pracę w Katedrze Patofizjologii i Endokrynologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego gdzie po obronionej z wyróżnieniem pracy doktorskiej, uzyskała stopień doktora nauk medycznych po obronionej z wyróżnieniem pracy doktorskiej, a po przebyciu wszystkich procedur doktora habilitowanego.

 

Posiada specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych, reumatologii i z zakresu balneoklimatologii i medycyny fizykalnej.

Pracowała w Poradni Chorób Tarczycy, Leczenia Osteoporozy, współtworzyła Poradnię Endokrynologiczną, Reumatologiczną i Rehabilitacji w Katowicach.

 

Była Lekarzem Naczelnym WORR Uzdrowiska Goczałkowice - Zdrój, gdzie zorganizowała pracownię USG i współdziała przy modernizacji bazy balnelogiczno-rehabilitacyjnej.

Była współorganizatorem I współgospodarzem Śląskich Spotkań Uzdrowiskowych w ramach II Kongresu Polskiego Towarzystwa Medycyny Fotodynamicznej i Laserowej.

 

Uczestniczyła w kursach krajowych i zagranicznych m.in. w Warszawie, Zakopanem, na Cyprze, w Hiszpanii w kursie SCOPE Course for  Specjalist in Cardiovascular Medicine.

Wielokrotnie uczestniczyła w zjazdach i kongresach naukowych m.in. w Wiedniu, Kopenhadze, Barcelonie ,Rio de Janeiro,  Heraklionie czy Krakowie.

Zdobyła certyfikat IOF (International Osteoporosis Foundation) w dziedzinie densytometrii klinicznej i ukończyła kurs USG z zakresu ortopedii i reumatologii.

 

Jest członkiem Państwowej Komisji Egzaminacyjnej w dziedzinie Balneologia i medycyna fizykalna.

Jest autorem wielu prac naukowych krajowych i zagranicznych. Wyniki badań prezentowała na licznych konferencjach naukowych m.in,:w Czechach, Danii, Włoszech, USA, Belgii, Holandii, Portugalii, Grecji, Szwecji, Szwajcarii, Chinach i Polsce. 

 Była współorganizatorem sympozjów i zjazdów, Kierownikiem Naukowym  kursów dla lekarzy organizowanych przez Śląską Izbę Lekarską w Katowicach oraz sympozjów dla pacjentów z zakresu osteoporozy i reumatologii.

 

Jest współzałożycielem 'Stowarzyszenia Na Rzecz Zapobiegania Otyłości, Chorobom Tarczycy i Chorobom Metabolicznym' (A Member Of The International Federation For The Surgery Of Obesity; IFSO) oraz członkiem założycielem Stowarzyszenia 'Endokrynologia Śląska'.

Jest członkiem towarzystw naukowych w Polsce i zagranicą, ponadto recenzentem  prac nadsyłanych do Endokrynologii Polskiej.

Prowadzi ćwiczenia, seminaria, wykłady dla studentów wydziału lekarskiego, oddziału lekarsko-dentystycznego, medycyny ratunkowej.

Bierze czynny udział w kształceniu podyplomowym lekarzy jako wykładowca kursów i szkoleń podyplomowych z osteoporozy ,reumatologii, endokrynologii.

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności