Aleksandra Damasiewicz-Bodzek

Dr hab. n. med.

Aleksandra Damasiewicz-Bodzek

Specjalista dermatologii, medycyna estetyczna

Absolwentka Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Studia ukończyła z wyróżnieniem w 1993 roku. Po rocznym stażu podyplomowym podjęła pracę na stanowisku asystenta w Oddziale Dermatologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. W 1997 roku zdała z wyróżnieniem egzamin specjalizacyjny I stopnia w zakresie dermatologii i wenerologii.

W roku 2001 została pracownikiem naukowo-dydaktycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie, najpierw na stanowisku asystenta, a od 2009 roku na stanowisku adiunkta pracuje nadal. W roku 2004 na podstawie dysertacji pt. 'Stężenia prolaktyny i hormonów osi somatotropinowej u pacjentów z łuszczycą' uzyskała z wyróżnieniem stopień doktora nauk medycznych.

 

W roku 2000 ukończyła roczne studia podyplomowe na kierunku 'Zarządzanie w ochronie zdrowia' w Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a w roku 2012 - roczne studia podyplomowe na kierunku 'Kosmetologia z elementami medycyny estetycznej' na Wydziale Farmaceutycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

 

Jest autorką licznych prac naukowych i doniesień zjazdowych. Ukończyła wiele kursów doskonalących, zarówno merytorycznych jak i praktycznych (m.in. w zakresie krioterapii i kriochirurgii, laseroterapii, dermoskopii, medycyny estetycznej i in.). Od 1996 roku jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego.

W roku 2021 na podstawie osiągniecia naukowego pt. 'Patobiochemiczno-immunologiczne aspekty etiopatogenezy chorób przewlekłych' uzyskała tytuł doktora habilitowanego'

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności