Zabiegi ultradźwiękowe - Biotec Italia Hifu Finesse

Zabiegi ultradźwiękowe - Biotec Italia Hifu Finesse

12.10.2017 Blog

Ultradźwięki to niezwykle skuteczna metoda, wykorzystywana od dziesięcioleci w medycynie.  Są bardzo przydatne zarówno w procesie diagnostycznym, jak i w czasie samego leczenia.  Dlatego właśnie z dużym powodzeniem może być także stosowana w zabiegach medycyny estetycznej, zwłaszcza w zabiegach anty-agening. Sprawdź w jaki sposób wykorzystuje się ultradźwięki w medycynie estetycznej, a także jakiego efektu możesz oczekiwać.  

Lifting niechirurgiczny

Historia liftingu niechirurgicznego rozpoczyna się w latach 70., wraz z pojawieniem się pierwszych laserów, które ze względu na swoje ograniczenia na przełomie tysiącleci zostały wyparte przez IPL, aby powrócić w pierwszej dekadzie XXI wieku z technologią frakcyjną, w tym samym czasie swój rozkwit przechodził RF. Wszystkie urządzenia umożliwiały penetrację do warstwy skóry właściwej. 2010 był rokiem przełomowym - udało opracować się urządzenie bazujące na skoncentrowanych ultradźwiękach, które dzięki odpowiednio zaprojektowanym głowicą są w stanie kierować impulsy od naskórka aż do głębokiej tkanki podskórnej obejmującej warstwę SMAS.

 

Jak wykonywane są zabiegi aparaturą Finesse?

HIFU Finesse to aparatura, która oferuje szerokie spektrum zastosowań, dla różnych grup wiekowych pacjentów, niezależnie jaki tryb życia prowadzą. Urządzenie wykorzystuje 3 zjawiska biofizyczne:

  • efekt termiczny,
  • kawitację,
  • uszkodzenie mechaniczne.

Sekwencja zdarzeń umożliwia przeciwdziałanie wielu procesom zachodzącym w skórze takim jak: utrata jędrności, objętości a tym samym jakości skóry, dzięki przetwornikom otwierają się również możliwości redukcji tkanki tłuszczowej.

 

Istotą działania HIFU są:

  • denaturacja kolagenu,
  • odparowywanie,
  • implozja pęcherzyków kawitacyjncyh,
  • wytwarzanie fali uderzeniowej.

Sukces terapeutyczny w dużym stopniu uzależniony jest od precyzji operatora w trakcie wykonywania zabiegu - zastosowanie druku 3D i stworzenie głowic o unikatowej konstrukcji sprawiają, że Finesse jest najbardziej precyzyjnym urządzeniem dostępnym na rynku, co warte podkreślenia umieszczenie przetworników poza zasięgiem dłoni osoby wykonującej zabieg w znacznym stopniu wydłużyło czas pracy jednego terapeuty, co niewątpliwie pozytywnie wpływa na ergonomię pracy z aparaturą.

 

Skuteczność zabiegu wykorzystującego ultradźwięki

Badania kliniczne pokazują 95% stopnia koncentracji fali w danym obszarze zabiegowym, co za tym idzie możliwość precyzyjnego działania, zwłaszcza w obszarze twarzy czy biustu, gdzie pożądane jest działanie w obrębie tkanki podskórnej, bez uszkadzania tkanki tłuszczowej. Finesse gwarantuje długotrwały efekt już po 1 zabiegu, którego czas został znacznie skrócony, dzięki unikatowej głowicy. Efekty rozwijają się stopniowo osiągając swoje maksimum po około 6 miesiącach, co związane jest z aktywacją mechanizmów regeneracyjnych. To istotna informacja dla klientów, którzy cenią sobie naturalny i niewidoczny dla 'obserwatora' rodzaj ingerencji.

 

Zabieg jest absolutnie nieinwazyjny, nie jest wymagana rekonwalescencja. Jedynymi efektami ubocznymi są przejściowe zaczerwienienie oraz podrażnienie skóry.

 

Technologia wykorzystuje naturalny potencjał neokolagenizacji zatem kolejny zabieg może być wykonany w odstępie 1 - 3 lat po pierwszym zabiegu.

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności