Magdalena Piegza

Dr n. med.

Magdalena Piegza

Specjalista psychiatra

Specjalista seksuolog

Pracuje jako adiunkt w Oddziale Klinicznym Psychiatrii w Tarnowskich Górach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

W kwietniu 2007 roku uzyskała tytuł specjalisty z zakresu psychiatrii, a rok wcześniej stopień doktora nauk medycznych. Od marca 2016 roku jest specjalistą z dziedziny seksuologii, którą ukończyła z wyróżnieniem. Jest autorką i współautorką kilkudziesięciu prac naukowych. Ukończyła czteroletni kurs psychoterapii organizowany przez Katedrę Psychoterapii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, uprawniający do ubiegania się o certyfikat psychoterapeuty. Współpracuje z Kliniką Kardiologii Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, rozwijając swoje zainteresowania dotyczące zagadnień z pogranicza psychiatrii i kardiologii. Zainteresowania Magdaleny Piegzy skupiają się także na problemach związanych z funkcjonowaniem seksualnym kobiet i mężczyzn. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz od 2017 roku European Society for Sexual Medicine (ESSM). Na co dzień zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych (otępienia, uzależnienia, schizofrenia, zaburzenia urojeniowe, zaburzenia nastroju, nerwicowe, osobowości), diagnostyką i leczeniem dysfunkcji seksualnych, zaburzeń identyfikacji płciowej, preferencji seksualnych, zaburzeń psychologicznych i zachowania związanych z rozwojem i orientacją seksualną oraz psychoedukacją. Przez trzy lata pełniła funkcję sekretarza Sekcji Psychiatrii Sądowej Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Stale wykazuje duże zainteresowanie problematyką zawodową, systematycznie pogłębia wiedzę fachową. Od wielu lat prowadzi zajęcia ze studentami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z zakresu psychiatrii i seksuologii.

 

 

 

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności