Terapia grzybicy płytki paznokciowej

Uporczywe zakażenie grzybicze paznokci, jest najczęstszym zaburzeniem u dorosłych, jeśli chodzi o schorzenia paznokci. Stanowi 1/3 wszystkich zakażeń grzybiczych skóry oraz do 50% wszystkich chorób paznokci. Paznokcie u stóp są znacznie bardziej podatne na grzybicę, niż u dłoni. Przyczyną grzybicy paznokci najczęściej są: dermatofity (grzyby atakujące tylko martwe tkanki skóry, paznokcie lub włosy), nondermatofity - pleśnie, oraz (rzadko) drożdże Candida. Ryzyko infekcji wzrasta wraz z wiekiem: choroba dotyka 15-20% osób w wieku 40-60 lat, 32% osób w wieku 60-70 lat i 48% osób starszych niż 70 lat.

 

Paznokcie po terapii
Zdrowe paznokcie po terapii grzybicy

Terapia grzybicy płytki paznokciowej - laser Fotona Focus XP

Rozwiązaniem problemu grzybicy płytki paznokciowej jest laseroterapia. W przeciwieństwie do klasycznego postępowania dermatologicznego, daje natychmiastowe efekty redukcji grzybicy. Wiązka laserowa ma za zadanie zniszczyć termicznie strzępki grzybni i przywrócić płytce jej naturalny, estetyczny i zdrowy wygląd.


 

Zabieg trawa kilka minut i jest wykonywany w seriach kilku do kilkunastu zabiegów (w zależności od stopnia zaawansowania) w odstępach jednego/dwóch tygodni.

 

 

Potrzebujesz pomocy? Chętnie doradzimy

Zadzwoń do nas+48 32 231 09 08    lub    napisz do nas

 

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności