Blog

Kinesiology Taping

01.09.2017Zdrowie

Plastrowanie dynamiczne zwane kinesiology taping jest dodatkową formą terapii wspomagającą właściwe leczenie, a tym samym wspomaga uśmierzanie bólu. Jest to jedyna metoda rehabilitacji, która działa cały czas - 24 h na dobę. Sprawdź na czym polega i kiedy warto skorzystać z tej formy terapii.

Sezon letni w pełni. Każdy z nas zwłaszcza teraz chce nienagannie prezentować się w strojach, które ze względu na sprzyjającą aurę coraz mniej zakrywają. Zaczyna się zdrowe jedzenie, regularne ćwiczenia i wizyty w gabinetach kosmetycznych. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Na to, by dążenie do celu nie skończyło się rozczarowaniem.

Jeszcze niedawno, kiedy dochodziło do nieodwracalnego zapalenia miazgi spowodowanego najczęściej dużym ubytkiem próchnicowym czy urazem, ząb skazany był na usunięcie. Dzięki intensywnemu rozwojowi stomatologii na świecie zaczęto leczyć zęby kanałowo.

Początek wiosny to czas, gdy szczególnie musimy zadbać o naszą skórę. Po mroźnej zimie walczymy z przesuszoną i poszarzałą cerą. Jest to dobry okres na rozjaśnienie, oczyszczenie i rewitalizację. Skóra po zimie potrzebuje nawilżenia i silnej regeneracji, zwłaszcza delikatna skóra twarzy, która każdego dnia wystawiona jest na działanie czynników zewnętrznych.

Moda na zdrowe jedzenie na dobre zagościła na naszych stołach. Lubujemy się w sezonowych warzywach i owocach, jemy mniej tłusto, urozmaicamy menu. Często zamiast po suplementy diety sięgamy po to, co ma dla nas natura - minerały i witaminy w postaci naturalnej. Jak dowodzą badania, niektóre z warzyw i owoców mają w swoim składzie wyjątkowo dużo wartościowych składników. Nie od dziś wiadomo, że najlepszym lekarstwem jest zdrowa dieta. Co jeść, aby być w formie? Przedstawiamy listę 7 “superfoods' na 7 dni tygodnia!

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Używamy plików cookies aby ułatwić Ci korzystanie z naszych stron www, do celów statystycznych oraz reklamowych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zmienić ustawienia przeglądarki tak, aby zablokować zapisywanie plików cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności