Katarzyna Bąk-Drabik

Dr n. med.

Katarzyna Bąk-Drabik

Gastroenterolog dziecięcy, gastroenterolog, specjalista pediatrii i medycyny rodzinnej

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego w Zabrzu Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. Studia ukończyła w 1998 roku. W 2005 uzyskała tytuł specjalisty medycyny rodzinnej. Również w 2005  roku rozpoczęła pracę w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu  i rozpoczęła szkolenie specjalizacyjne  z pediatrii, które ukończyła w 2011. W 2007 roku uzyskała stopień doktora nauk medycznych. Od 2011 roku jest  pracownikiem  Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2015 roku uzyskała tytuł specjalisty w dziedzinie gastroenterologii, a w 2017 tytuł specjalisty w dziedzinie gastroenterologii dziecięcej.

Obecnie pracuje w Oddziale Gastroenterologii i Hepatologii Szpitala Klinicznego w Zabrzu na stanowisku starszego asystenta, w Śląskim Uniwersytecie Medycznym na stanowisku wykładowcy, w Poradni  Gastroenterologicznej  jako lekarz specjalista  oraz w Poradni Rejonowej jako lekarz pediatra. 

Na co dzień zajmuje się  leczeniem schorzeń przewodu pokarmowego u dzieci: bóle brzucha, nietolerancje pokarmowe, alergie pokarmowa, niedobór masy ciała, otyłość, nieswoiste choroby zapalne jelit, refluks żołądkowo przełykowy, zaburzenia odżywiania, celiakia. 

Od ponad 10 lat zajmuje się diagnostyką ultrasonograficzną jamy brzusznej. Ukończyła 2 kursy w Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii (Ultrasonografia narządów jamy brzusznej-2003, Ultrasonografia w pediatrii-kurs dla zaawansowanych-2009). Jest autorem i współautorem wielu publikacji naukowych z zakresu pediatrii i gastroenterologii dzieci. Bierze czynny i bierny udział w wielu konferencjach naukowych organizowanych przez Towarzystwa Naukowe.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego oraz Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci.

Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego